Blog

Hogyan válassz fotótanfolyamot?

Nem könnyű kiválasztani a legjobb fotótanfolyamot, de az alábbi 14 fontos szempont segítségével eldöntheted, hogy megfelel-e számodra az a képzés amit kinéztél, megbízható-e a képző intézmény és biztos, hogy azt kapod amit szeretnél.

 1. Legalább 4-5 oktató tartsa az előadásokat, lehetőleg fotográfusok, akik át is tudják adni tudásukat!

  Így nem egy ember szemléletét fogják rád erőltetni! Ráadásul a hivatalos képzőknél ellenőrzik a szakmai kompetenciákat. Így biztos lehetsz abban, hogy olyan embertől tanulsz, aki szeretné és képes is átadni a tudását.

 2. Nagyon fontos a gyakorlati foglalkozás is!

  Ezért válassz olyan iskolát, ahol legalább annyi a gyakorlati foglalkozás óraszáma, mint az elméleti képzésé! Csak a gyakorlaton tudod az elméletben tanultakat rutinná fejleszteni és ha elakadsz valamiben csak itt tud az oktató segíteni.

 3. A profi iskolák biztosítják az eszközöket a gyakorlatokhoz!

  Fotós állvány, rendszervaku, jól felszerelt digitális oktatóműterem, kézi fénymérő, speciális kiegészítők, vagy akár komplett fotós felszerelés. Ezeket mind meg kell kapnod, ha neked nincs ilyen eszközöd! Hisz hogyan tanulhatnád meg kezelésüket, használatukat, ha még a kezedben sem volt!

 4. A csoportlétszám gyakorlaton 10-12 főnél ne legyen több! 

  Csak így tudnak személyre szabottan foglalkozni veled! Vagy ha többen vagytok egy csoportban, akkor legyen több oktató a gyakorlaton!

 5. Nézz utána, hogy nyilván van-e tartva, mint oktatási intézmény!

  Köteles minden képző bejelenti a képzési tevékenységét, és tanítványairól adatot szolgáltatni. Így államilag elismert, hivatalos tanúsítványt adhat tanítványainak. Ha ilyen képzőt választasz, megkíméled magad az ügyeskedő önjelölt képzőktől.
  (E nélkül nem lehet oktatást szervezni!)  EZT ITT ELLENŐRIZHETED!

 6.  Az oktatásról számlát kell kapnod!

  Ezzel tudod bizonyítani, hogy te fizettél a képzésért!

 7. Minden felnőttképzési intézmény köteles felnőttképzési szerződést kötni!

  Így nem árulhatnak zsákbamacskát! Ennek is komoly szabályai vannak, hisz ez alapján kell jelentést küldjön a hatóságnak a képzés megvalósulásáról és résztvevőiről. Ebben vállal garanciát arra amit csinál!

 8. A több éve működő komoly iskolák adnak részletfizetési lehetőséget hallgatóiknak!

  Ezt nem kell kommentálnom!

 9. A legjobb intézmények pénzvisszafizetési garanciát vállalnak!

  Ezt sem kell kommentálnom!

 10. A legjobb iskolák saját jegyzet anyagot, munkafüzetet adnak a képzésen.

  Csak így tanulhatod meg gyorsan és könnyedén a fotózás minden részét.

 11. A legjobb képzőknek már van saját oktatási portálja, ahonnan bármikor letöltheted a képzés összes írásos és videó anyagát.

  Így ezek az anyagok bármikor visszanézhetők, ha valami kérdéses, vagy csak szeretnéd újra meghallgatni az előadást.

 12. Sose válassz olyan tanfolyamot, amit termékértékesítő tart!

  Persze jó az, ha termékbemutatót tart és megismerheted, kézbe veheted az új eszközöket, de ez nem oktatás, ne engedd magad megtéveszteni! (Ő nem tanítani akar, tudást átadni, hanem eladni egy terméket nyílt napba, workshopba csomagolva.)

 13. Ne tévesszen meg az, ha “nagy” fotós nevek, celebek tartanak egy képzést!

  Nem az a fontos, hogy ő milyen sikereket ér el, hanem az, hogy az átadott tudással milyen kreatív és sikeres leszel Te.

 14. Fontos ha nem a legfontosabb talán, a már végzett tanulók véleménye, visszajelzése, elért eredményeik!

  Nézd meg az adott fotótanfolyam korábbi diákjainak véleményeit. Az online vélemények és értékelések általában jó jelzést adnak arról, hogy mások milyen tapasztalatokat szereztek a tanfolyamon.

Bízom benne, hogy segítettem, vagy legalább megkönnyítettem a választást.


Ha szeretnél többet megtudni a képzésünkről vagy jelentkeznél, csak kattints ide!

Itt elolvashatod, hogy iskolánk mit nyújt számodra!

A mi fotósiskolánk adatai:

Fotó Art Fotós Iskola
Cégnév: Fotó Art Oktatási Központ Kft.
Adószám: 32302727-1-42, Céget bejegyző bíróság neve: Fővárosi Cégbíróság Cégjegyzékszám: 01-10-041043
Cégjegyzékszám: Cg.01-09-282161
Ügyfélszolgálat és oktatási központ: 1163 Budapest, Margit u. 18.
Telefon: 06 70 280-6732
E-mail: info@fotosiskola.hu
Felnőttképző nyilvántartási számunk: B/2023/000665

Nálunk a gyakorlati és elméleti foglalkozások aránya egyensúlyban van. 12 elmélethez 12 gyakorlat tartozik. A haladó kurzusokon a gyakorlat javára billen a mérleg, 1/3 elmélet 2/3 gyakorlat.

Gyakorlatokon, az oktató mellett a létszám függvényében, van mindig 1-2 mentor, akik szintén fotográfusként segítenek a tanítványoknak.

Az előadásokat nálunk öt oktató tartja és a csapathoz tartozik még 3-4 mentor is. Az elméleti előadásokon részt vehetsz hétköznap este, munka és tanulás után, vagy hétköznap délelőtt és akár hétvégén is, de ha neked úgy jobb, akkor akár távoktatásban is.  

Az iskolának komolyan felszerelt digitális fotóműterme van, és minden gyakorlathoz biztosítjuk a fotós kiegészítőket (Profi stabil állvány, rendszervaku, komplett fotós felszerelés, műtermi eszközök, közgyűrűk, profi modellek, sminkesek).

Mindenkivel kötünk felnőttképzési szerződést és minden befizetésről adunk számlát.

Természetesen van részletfizetés és pénzvisszafizetési garancia.

A munka és jegyzetanyag mellé a saját fejlesztésű oktatási portálunkon minden tanítvány hozzáfér a teljes elméleti tananyaghoz. Videóformátumban bármikor megnézhető és letölthető.

Nagyon sok sikeres tanítványunk van 🙂 Érdemes megnézni a véleményüket és a büszkeségeink galériát is 🙂

A képzés végén hivatalos, államilag elismert tanúsítványt adunk diákjainknak, amivel akár vállalkozást is indíthat. A tanúsítvány átadása a végzett tanítványok kiállításmegnyitóján, ünnepélyes keretek között történik 🙂 

Ha szeretnél többet megtudni a képzésünkről vagy jelentkeznél, csak kattints ide!